Department and Affinity Reunions (1:00 p.m. - 2:30 p.m.)


Engineering and Computer Science Department

Reception in the Rapp Center

See who's coming

Attendees:

Joel Adams '80
Thomas Andre '74
Dwaine Armentrout '91
Austin Caldwell '17
Daniel Carr '13
Mark Cowley '87
Meredith Cowley 
Herman Crawford '87
Lauren Crawford 
Andrew Davies '18
Irving Estella '79
Janet (Sheetz) Estella '78
Philip Falk '08
Gregory Holland '10
Kristin Holland 
Emily (Neice) Kinch '16
John Kinch '17
Deborah (Biber) Kline '78
Thomas Leckrone '93
Gerald Madeira '87
Jean Madeira 
Michaela Ploutz 
Lori (McArdle) Rankin '92
D. Robb '68
Michael Schlott '12
David Shaw '83
Andrew Wiley '03
Starleen Young 
William Young '73

Marching Band Reunion

Alumni Band Information


Grace Notes Reunion

Schedule TBA

See who's coming

Attendees:

Heather Black '08
Louise (Edgar) Copeland '66
Jeffrey Field '84
Jeri (Heltzel) Field '84
Jennifer Flinn '00, MA '02
Sharon (DeRosia) Huggins '93
Elizabeth Kennedy '83
Emily (Neice) Kinch '16
Gregory Mead '13
Miriam (Troup) Mead '14
Lauren (McBurney) Neiswinger '07
Lindsay (Brothers) Shaffer '11
Anne (Copeland) Shaw '95
Nancy (Falk) Smith '66


Residence Life RA/RD Reunion

Tent Reception on Campus

See who's coming

Attendees:

Letha (Vlasnik) Chasey '88
Mark Chasey '87
Megan (O'Sullivan) Dunn '17
Nathan Dunn '16
Susan (Buffington) Griffith '78
Deborah (Gibson) Miller '73


Honors Program

Reception in Fern Cliffe at 10 a.m.

See who's coming

Attendees:

Austin Caldwell '17
Daniel Carr '13
Nathan Dunn '16
Noah Finley '08
Frederick Lamb 
Jessica (Zamboky) Lamb '11
Caleb McCracken '16
Kaitlin (Grunza) McCracken '16
Olivia Moore '18
Rachel Noble '13

Higher Ed Program 

Tent Reception on Campus

See who's coming

Attendees:

David Ketter '10, MAHE '13


African American Reunion

Reception in the President's Dining Room, Alexander Hall

See who's coming

Attendees:

Melchizedek Anderson '14
Rashad Briscoe '16
Herman Crawford '87
Lauren Crawford
Deitre (Elliott) Elliott-Quinerly '16
Brana Hill
Virginia (Hughes) Hill '90
Leslie (Lowery) Monteiro '94


Chemistry Department 

Reception in S&E 2nd Floor Lobby

See who's coming

Attendees:

Joshua Andre '12
Kristin Butterworth '07
Stephen Eakin '77
Gregory Holland '10
Kristin Holland
Peter Muller '76
Glenn Pfennigwerth '78
Melanie Pfennigwerth
D. Roger Robb '68
Andrew Sopirak '68
Melinda (Alward) Stephens '93
James Teapole '68
Jonathan Wallace '78


Biology Department

Reception in S&E 2nd Floor Lobby

See who's coming

Attendees:

Julia Bavuso '08
Amanda (Ladesic) Bshero '08
David Bshero 
Ian Bshero 
Molly Bshero 
Sam Bshero 
Aubrey Dewar 
Avery Dewar 
Brian Dewar '98
Kaleb Dewar 
Shannon (Jones) Dewar '99
Warren Gardner '68
Sarah Hutcheson '14
Emily (Neice) Kinch '16
John Kinch '17
Hannah Miller '18
Juliana Miller '16
Virginia (Henery) Mountain '58
Ella Price 
Jonathan Price '98
Josh Price 
Meagan (Arnold) Price '99
Sam Price 
Heather Sheaffer '18
Michael Smith 
Marjory Tobias '94

History, Political Science, and Sociology Department

Reception in Fern Cliffe

See who's coming

Attendees:

Heather (Carter) Brown '03
Maurice Brown 
Susie Jo Fristick 
Susan (Buffington) Griffith '78
Carrie Hadley 
Eric Huber '88
Jennifer Huber 
Richard McHaffie '58
Thomas Muldoon '76
Benetta (Bates) Myers '71
Roy Myers '71
Rachel Noble '13
Aaron O'Data '12
Karen Reed 
Ryan Schradin 
Sarah (Brant) Schradin '03
Darla Twale '73
Bethel (Morgan) Wiley '03